Klaverihäälestaja Juhan Ungru sündis 1988. aastal endises Kingissepa linnas (nüüdne Kuressaare), Saaremaal.
Tänu sünnikodu muusikalisele õhkkonnale sain juba varajases nooruses muusikaga “sina peale”.
Olen õppinud klassikalist klaverit Kuressaare muusikakoolis kui ka Tallinna G. Otsa nim. muusikakoolis.
Klaverihooldus sai esmalt tuttavaks Ants Saluraidi juures. Hiljem omandanud klaverihooldusmeistri kutsestandardile vastava diplomi. Saanud ohtralt praktikat kõikvõimalike klaveritega üle terve Eestimaa.

Lisaks eraklientidele olen (või olen olnud) häälestaja mitmetes asutustes ja koolides/muusikakoolides nagu näiteks: Tartu I Muusikakool, Tartu II Muusikakool, Ülenurme Muusikakool, Nõo Muusikakool, H. Elleri muusikakool, Valga muusikakool, eramuusikakoolid, Gümnaasiumid, Tallinna Ülikool, Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, Ugala Teater, Tallinna Linnateater, ERM, rohkelt kontserti- ja kultuurikeskuseid jne.

Teinud kontserthäälestust nii Eesti kohalikele kui välismaistele artistidele. Lisaks klaverihäälestusele oman kogemust ning pakun teenust tiibklaverite mehhanismide reguleerimiseks. Et klaver ei jääks alla pianistide võimekusele.

Samuti müün vähekasutatud pianiinosid. Kasutatud klaverid ja pianiinod mida müün on pärit ja toodetud väljaspool endist NSV liitu.

Olen loonud kaasaegset heliloomingut ja teenin kaasa erinevates kirikutes ja kogukondades. Välja andnud 2 stuudioalbumit ning mitmeid singleid omaloominguga.
Varasemalt olen õppinud looduskeskkonna- ja maastikukorralduse erialal, töötanud kodutalus kus on peamiselt lambad, kitsed ja mägiveised. Samuti olen töötanud mitmeid aastaid väikesadama kaptenina.
Peamised rõõmud elus on sõpradega kvaliteetselt veedetud aeg, muusika ja loomulikult üle Eestimaa erinevate kodude külastamine mille tulemuseks on selges hääles klaverid!

Olen klaverihäälestaja peamiselt Tartus ja Tallinnas. Lisaks käin klavereid häälestamas Pärnus, Rakveres, Saaremaal ja kokkuleppel ka mujal.

Teiega kohtumist ootama jäädes,

Juhan Ungru
Ungruklaver OÜ
registrikood 16866479