Aeg-ajalt tuleb ette, et satun kummalisse kohta häälestama, kohtan eriti vana ja erilist klaverit või kuuldub kõrvu mõni muu kajastamist vääriv uudis. Soovin seda kõike Sinugagi jagada, selleks sai loodud klaverihäälestaja blogi.
Head lugemist!
Klaverite müük on suur osa igapäevatööst. Siin on näide heast kasutatud klaverist (pianiinost) mille ostis muusikakool. Pianiino pärineb 90ndatest ja on 125cm kõrge. Sellega vahetati välja klaveriklassis seni teeninud klaver mis oli antud pillist küll uuem kuid mis ei rahuldanud klaveriõpetajat. Koostöös klaverimeistri “know how”-ga on võimalik igal klaverimängijal soetada
Tuntud Eesti indie-pop artist NOËP ostis pianiino mida oma LIVE kontsertidel kasutada. Antud pianiino on küllaltki lihtne kuid teatud konkreetsete omaduste tõttu sai just see teiste hulgast välja valitud. (Fotod: Marleen Muhuste)
See kaunis “Estonia” tiibklaver on küll kauni kõlaga ja ilus vaadata, aga vajas 4 kuud peale viimast häälestust taas häälestamist. Miks? Lisaks sellele, et antud klaver saab palju kasutamist ning kasutajateks erksa kõrvaga professionaalid on põhjuseks õhuniiskus. Klaveri häälestamise tihedus sõltub suuresti kohalikust kliimast ning konkreetse klaveri vastuvõtlikkusest õhuniiskuse muutustele.